OSTİM Teknik Üniversitesi konumu nedeniyle OSTİM metro durağının yanında yer almaktadır. Metro güzergahında çok fazla sayıda özel yurt mevcuttur. Mevcut yurtların Üniversiteye ulaşım süresi maksimum 15-20 dk’dır. Yurt ücretleri yurtların verdiği hizmetler ve oda kişi sayılarına göre değişiklik göstermektedir.

İlgili yurt görevlileri öğrenci kayıtları sırasında çok sayıda stant açıp sizleri bilgilendirecek ve her imkan aralığında fırsatlar sunacaktır.. 

Eğitim Sektöründe 24 yıldır faaliyet gösteren Doğan A.Ş. kuruculuğunda 2013 yılında yurt olarak tanzim edilen yurdumuz toplam 42 öğrenci kapasiteli olup Ankara,nın en nezih semtlerinden Yenimahallenin girişinde 1. Durakta İvedik Metro İstasyonunun tam karşısında (50 m mesafede) hizmete girmiştir. 

Özel Gözde Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu

Eyüboğlu Kız Öğrenci Yurdu

Eyüboğlu, eğitim sektöründe edindiği 30 senelik güven, deneyim ve uzmanlığını şimdi Eyüboğlu yurtlarına taşıyor. Kaliteli ve güvenli hizmet felsefesiyle yola çıkan Eyüboğlu Kız Öğrenci Yurdu, 99 yatak kapasitesiyle öğrencilere konforlu bir hizmeti sunmanın yanı sıra, aile ortamı sıcaklığını hissettirmeyi hedeflemiştir. Eyüboğlu Kız Öğrenci Yurdu öğrencilerimize büyük şehir ortamının zorluklarından etkilenmeden; güvenli, konforlu ve aile sıcaklığında konaklama imkanı sağlar.

Sandal Kız Yurdu olarak, KYK’nın 2017 yılında değişen yönetmeliğe uygun olarak inşa edilen Gazi Mahallesi Silahtar Caddesindeki yeni binamızda; çağın gerektirdiği kalitede öğrencilerimize yurt hizmeti vermekteyiz. Yenilikçi, çözüm odaklı, profesyonel ve güler yüzlü çalışma arkadaşlarımızla, tek hedefimiz öğrencilerimizin mutluluğu olmuştur. 

Kurulduğu tarihten bu yana kendi arsa ve gayrimenkulleri üzerine konut, işyeri, otel ve yurt inşaatlarına devam eden firmamız, 1999 yılında araştırma ve çalışmalarına başladığı, Ankara’da ilk 5 yıldızlı Otel Yurt konsepti ile hizmet veren Cebeci Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu ile Eğitim ve Öğretim alanında da faaliyet göstermeye başlamıştır. 2007 yılında 2. şubemiz olan Kurtuluş Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu da Otel Yurt konsepti ile hizmet vermeye başlamıştır.

Üniversitelere yakınlığı ile bilinen, öğrencilerin uğrak adresi ve tabi ki Ankara’nın en gözde semti olan Emek Mahallesi’nde kurulan butik yurdumuz “Özel Şimal Kız Öğrenci Yurdu” ile sizlere lüks ve kaliteli bir barınma hizmeti sunuyoruz.

Kalite ve huzurun adresi olma sloganıyla yola çıkan Sancak Öğrenci Yurtları Bursa Ankara ve Konya’da açtığı Kız ve Erkek üniversite öğrenci yurtlarıyla 10. yılında 7 şubeyle hizmet vermektedir. Türkiye geneli tüm yurtlarımızda şehit yakınları ücretsiz kalabilmektedir.

Ankara’da üniversite eğitimi gören kız öğrencilerin 2000 yılından bu güne güvenle tercih ettiği, Ankara’nın merkezi Emek’te yeni yaşamlarının başladığı Alkın Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurtları, kuruculuğunu ve müdürlüğünü yapan Ankara Üniversitesi Gıda Mühendisliği mezunu Banu Eda Şengül tarafından itinayla işletilmektedir.

Ankara’da üniversite eğitimi gören kız öğrencilerin 2000 yılından bu güne güvenle tercih ettiği, Ankara’nın merkezi Emek’te yeni yaşamlarının başladığı Alkın Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurtları, kuruculuğunu ve müdürlüğünü yapan Ankara Üniversitesi Gıda Mühendisliği mezunu Banu Eda Şengül tarafından itinayla işletilmektedir.

Üniversite yaşamına değer katan ayrıcalıklarıyla yurdumuz konaklama hizmetini, sosyal ve kültürel etkinlikler ile zenginleştirmektedir.

Üniversite yaşamına değer katan ayrıcalıklarıyla yurdumuz konaklama hizmetini, sosyal ve kültürel etkinlikler ile zenginleştirmektedir.

2005 yılında Gazi Mahallesinde başladık. Yoğunluk nedeniyle, 2019 yılında ek yurdumuzu faaliyete geçirip yeni Yurdumuzu Kızlarımıza ilk Yurt binamızı ise Erkek öğrencilerimize tahsis etmeyi hedefledik. 15 yılda yurt işletmeciliğimizi profesyonelleştirerek kurumsal bir yapıya dönüştürdük

Hiçbir zaman ödün vermeyen ve çağdaş yönetim anlayışıyla öğrencileriyle bütünleşmeyi esas alan Nihan Kız Yurdu, başarısının çalışma şartlarıyla doğrudan bağlantılı olduğunun bilinci içerisinde öğrencilerine rahat, huzurlu,sıcak ve güvenli bir ortam sağlamaktadır. 

MEB Onaylı Özel Petek Kız Öğrenci Yurdu Ankara’da, 2001-2002 öğretim yılında,34 yıllık başarı ve gurur dolu yılı geride bırakan, Arı Eğitim Kurumları ailesine (İlköğretim, Anadolu Lisesi, Fen Lisesi ve Sıtkı Alp Eğitim Vakfı’nca kurulan Çankaya Üniversitesi) katılmıştır.

O günlerden bu günlere öngörüsünden hiç bir şey kaybetmeden hizmet vermeye devam eden işletmemiz, tam 22 yıldır varlığını sürdürmektedir. Bunu hem profesyonel ekibimize hem anlayışlı, yenilikten korkmayan, teknolojiye uyum sağlayan, misafirleri için gereken her şeyi yapan yönetim kadromuza ve siz değerli öğrencilerimizin teveccühüne borçludur

Aklınız Evladınızda Kalmasın sloganı ile yola çıkarak,  eğitim sektöründe edindiğimiz 25 yıllık deneyim ve uzmanlığı öğrenci yurtlarına taşıyoruz. Ankara’da yurtlar arasında ön plana çıkan Özgüven yurtları güven, konfor, temizlik, hijyen ve kaliteyi bir arada sunmaktadır.

Özel Ankara Ostim Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdu​ olarak yurdumuz kalite ve memnuniyet esaslı, bir  hizmet anlayışını benimsemiştir. Ulaştığımız  başarının arkasında, öğrenci odaklı ve verimliliği merkez alan bir yönetim yaklaşımı vardır.Bu yaklaşım, sadece maddi kazanımlarla değil, bütün toplumun yararlandığı ve yararlanacağı kurumsal yurttaşlık bilinciyle iç içe gelişmektedir.

Üniversitelerde öğrenim gören öğrencilerimize tecrübeli yönetimi ve güler yüzlü personeliyle evlerindeki huzuru, uygun çalışma ortamlarını ve kendilerini geliştirecek ortamları sunmakta,bunun yanında öğrencilere maksimum konforu yaşatmaktadır. Yurdumuzda, 24 saat güvenlik hizmeti, kapalı devre kamera ve elektronik kartlı geçiş sistemi ile sağlanmaktadır.
>

Biz Göksu Erkek Öğrenci Yurdu olarak, sektörde 15 yıllık başarılı bir yurt işletmeciliğinin verdiği avantaj ile üniversiteli gençlerimizin ve ailelerinin takdirini kazanmış olmaktan kıvanç duyuyoruz. yurt yönetimi olarak prensibimiz ailelerin bize gösterdiği güvene layık olmaktır.

>

Özel Gazi Dost Y.Ö. Erkek Öğrenci Yurdu

2008-2009 eğitim öğretim döneminde hizmete açılan evin özel erkek öğrenci yurdu olarak hedefimiz, ülkemizin her köşesinden daha kaliteli eğitim alabilmek amacı ile ailelerini, alıştıkları yaşamı geride bırakarak ankara’yaya gelen değerli öğrencilerimizi kendilerini evin de hissedecekleri kaliteli hizmet sunmaktır. 

Bera Grup olarak; Atatürk ilke ve inkilaplarından hiçbir zaman ödün vermeyen ve çağdaş yönetim anlayışı ile bütünleşmeyi esas alan yurt işletmeciliğine , 2005 yılında Gazi Mahallesinde başladık.

Konak Ankara Erkek Yurdu TC Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak çalışmakta ve bakanlığın yönetmelik ve tebliğlerine göre yönetilmektedir.

Aklınız Evladınızda Kalmasın sloganı ile yola çıkarak,  eğitim sektöründe edindiğimiz 25 yıllık deneyim ve uzmanlığı öğrenci yurtlarına taşıyoruz. Ankara’da yurtlar arasında ön plana çıkan Özgüven yurtları güven, konfor, temizlik, hijyen ve kaliteyi bir arada sunmaktadır.

Yurt Akademi Erkek Öğrenci Yurdu, anlayışlı bir yönetim ve deneyimli personeli ile değerli öğrencilerimize en iyi hizmeti vermektedir.

İncirli Erkek Öğrenci Yurdu

Aile bütçesine uygunluğu, sessiz ve rahat ders çalışabilme ortamı, kalıcı ve güzel arkadaşlık, mezun olana kadar aynı yurtta kalma imkanı, kaliteli hizmet sunumu, ilkeli, güvenilir ve çağdaş yönetim anlayışı ile yurtçuluk anlayışında lider bir kurum.

Özel Baştüzel Erkek Öğrenci Yurtları çağdaş ve modern hizmet anlayışıyla Ankara’da bulunan diğer yurtlardan ayrılmaktadır. Ankara’nın en nezih semtlerinden olan Bahçelievler’de bulunan yurt binamız, hizmet alan öğrencilerimiz için yurt kurallarının sevgi, saygı ve anlayışla uygulandığı bir yaşam alanıdır.