OSTİM Teknik Üniversitesi  metro güzergahında OSTİM  durağının 50 m yanında yer aldığından metro ile hem doğrudan hem de aktarmalı olarak rahatlıkla ulaşım sağlanabilmektedir. Alternatif olarak diğer toplu taşıma araçları ile de kolaylıkla ulaşım sağlanabilmektedir.

Navigasyon Menüsü

Metro

Ankara’da, farklı ağlara sahip ancak birbirleri ile bağlantısı bulunan toplamda dört adet metro hattı bulunmaktadır. M1 Ankara Metrosu (Törekent-Kızılay) hattında yer alan OSTİM durağı ile OSTİM Teknik Üniversitesi arasında 1 dakikalık bir yürüme mesafesi vardır. Bu metro hattında, iki durak arası ulaşım süresi yaklaşık olarak 2 dakikadır.

Ostim metro durağından Ankara’nın merkezinde yer alan ve tüm metro hatlarının ortak durağı olan Kızılay metro durağına Ulaşım süres, yaklaşık olarak 20 dakikadır. OSTİM Teknik Üniversitesi’nden, Ankara Şehirlerarası Terminal İşletmeleri’ne (AŞTİ) ulaşım ise, Kızılay metro durağından A1 Ankaray metro hattına geçiş yapılarak sağlanabilmektedir. Ostim Teknik Üniversitesi’nden AŞTİ’ye toplam ulaşım süresi ise yaklaşık olarak 32 dakika sürmektedir.

Dolmuş - Minibüs - Otobüs

Ostim Teknik Üniversitesinden Merkezi birçok semte EGO Otobüsleri ile ulaşmak da mümkün olup ilgili otobüs hatları aşağıdaki gibidir.

Ostim Teknik Üniversitesi’ne ulaşım konusunda hizmet alınabilecek diğer bir taşıma aracı ise dolmuştur.

OSTİM Metrosunun hemen karşısında bulunan ve OSTİM Teknik Üniversitesine yaklaşık 2 dakikalık yürüme mesafesi uzaklıkta olan bir dolmuş durağı mevcuttur. Bu duraktan hareket eden dolmuşlar, Etimesgut, Sincan ve Fatih istikametinde hizmet vermektedir. Dolmuş seferleri ile ulaşım, OSTİM Teknik Üniversitesi’nden hareket edildiğinde, trafik yoğunluğuna göre farklılık gösterebilmekle birlikte, Etimesgut Merkez için yaklaşık olarak 20 dakika; Sincan Merkez için yaklaşık olarak 36 dakika ve Fatih için ise yaklaşık olarak 45 dakika sürmektedir.

OSTİM Metrosunun karşısındaki dolmuş durağından geçen diğer dolmuş hatları ile Keşiören, Ulus, Bahçelievler, Emek, Pursaklar, Saray, Şentepe, Karşıyaka, Yenikent, Yaprancık, Eryaman, Akyurt, Kazan gibi bölgelere ulaşm sağlanabilmektedir.

Esenboğa Havalimanı'ndan Ulaşım

Esenboğa Havalimanı’ndan OSTİM Teknik Üniversitesi’ne ulaşım, üç farklı biçimde yapılabilir.

Taksi

Ankara Esenboğa Havalimanı’nda, iç hatlar ve dış hatlar terminalinin yolcu çıkışı kapılarının önünde taksiler, 24 saat hizmet vermektedir. Esenboğa Havalimanı ile OSTİM Teknik Üniversitesi arası mesafe 35 km olup, yaklaşık olarak 40 dakika sürmektedir.

Taksi ile Esenboğa Havalimanı’nda OSTİM Teknik Üniversitesi’ne ulaşım maaliyeti, yaklaşık olarak 100₺ değerinde olmaktadır.

Havalimanı Servisi-Metro

Ankara Esenboğa Havalimanı’na geliş ve gidişler için iki farklı servis şirketi hizmet vermektedir. Bu şirketlerden Belkoair Havalimanı Otobüsleri ile, Kızılar ve Ankara Tren Garı’na; Havaş Havalimanı Otobüsleri ile Ankara Şehirlerarası Terminali İşletmeri’ne (AŞTİ) gidilmektedir.

Havalimanı servisleri ile yolculuk süreleri yaklaşık olarak 50 dakika olup, trafik yoğunluğuna bağlı olarak farklılık göstermektedir.

Araç Kiralama

Ankara Esenboğa Havalimanı’nda İç Hatlar Terminalı gelen yolcu ve Dış Hatlar gelen yolcu salonlarında araç kiralama şirketleri de bulunmaktadır. OSTİM Teknik Üniversitesi’ne Ulaşabilmek için, araç kiralama şirketlerinden isteğe ve bütçeye bağlı uygun araçlar kolaylıkla kiralanabilir. Ankara Esenboğa Havalimanı’nda bulunan, araç kiralama hizmeti veren bazı şirketler ve şube telefon numaraları aşağıdaki gibidir: