Elektrik

Sanayileşmenin ve teknolojinin hızla geliştiği günümüzde elektrik kullanımı her geçen gün hızla artmakta olup, elektriğin kullanılmadığı alan neredeyse yoktur. Bu kapsamda elektrik konusunda nitelikli teknik elemanların yetişmesi, teknolojinin gelişmesi ve ekonomiye yaratılan katma değerin artması açısından büyük önem taşımaktadır.

OSTİM Teknik Üniversitesi Elektrik Programı bilim ve teknolojiyi takip edebilecek donanıma sahip, analitik düşünme yeteneği bulunan, öğrendiği bilgiyi etkin kullanabilen, yorumlayabilen ve bu bilgiyi analiz edebilen, iş dünyası ve sanayinin beklentilerine cevap veren, ulusal ve uluslararası düzeyde çalışma yeteneğine sahip ELEKTRİK TEKNİKER’i bireyleri yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Programın öğretim dili Türkçedir. Öğrencilerin isteklerine bağlı olarak İngilizce hazırlık imkânı da sunulmaktadır.

Öğretim Görevlisi Emre TURAN
Program Sorumlusu

Akademik Kadro

Emre TURAN

Öğretim Görevlisi

Elektrik

Gonca USLU ÖZKÜÇÜK

Öğretim Görevlisi

Elektrik

Dijitalleşen Çağımızın Kilit Noktası

İş ve Kariyer Alanları

Öğrenci Görüşleri

Alanında uzman kadrosuyla kendini kanıtlamış hocalarımdan uzaktan eğitim olmasına rağmen Elektrik ile ilgili bana çok şey kattıklarına inanıyorum. Mail attığımız zaman en kısa sürede geri cevap alabilmek mutlu ediyor. Dersle ilgili ya da ders dışı konularda aklımdaki soru işaretlerini (?) gidermek için çalışma yapıp geri dönüş yaparak aklımdaki soru işaretlerini gidermeleri konusunda ayrıca başarılı hocalarımız. OSTİM  Teknik Üniversitesi, kendini geliştirme, kariyer ve sosyal aktivite fırsatları sunuyor. Örnek olarak Autocad programı öğrenmek kariyerimiz için bu fırsatı okulumuz bizlere sunuyor. Üniversite 2.sınıfta yapacağımız staj yerleri okulumuz tarafından kolaylıkla yerleştirilebiliyoruz. Staj yaptığımız yerler mezun olduktan sonra bizlere iş imkanı tanıyabiliyor. Bu yüzden Ostim Teknik Üniversitesi…

Ozan BARAN

Elektrik

OSTİM Teknik Üniversitesi’nde ilk günden bu yana fazlasıyla bilgi birikimine sahip oldum. Akademik anlamda sunmuş olduğu olanakların fazlası ile yeterli olduğunu bilmenizi isterim. Tam donanımlı olarak mezun olacağınıza emin olabilirsiniz. Okulda edindiğiniz bilgi ve deneyimler iş ve özel hayatınızda çok işinize yarayacaktır. OSTİM Teknik Üniversitesi’ni seçmekle ne kadar doğru bir karar aldığımı daha ilk derslerde ve hocalarımızın ilgi ve alakasıyla anlamış oldum. Öğrencisi olduğum elektrik programında gerek hocalarımızın gerekse kaynaklarımızın çok faydasını gördüm. Okulun eğitim anlayışı sayesinde diğer okullara göre tecrübeli mezunlar olabilmek beni bir sıfır önde kılıyor. Okulumuzun bu yönden başarısı tartışılamaz. OSTİM Teknik Üniversitesi birçok yerde staj imkanı sunmakta ve bunların bir çoğu Türkiye ve Avrupa’da isminden bahsedilen firmalardır. Bu imkanları bize sunduğu için okul yönetimine ve saygıdeğer hocalarıma teşekkür ederim.

Abdullah CÖMERT

Elektrik

Ostim Teknik Üniversitesi’nde severek ve eğlenerek öğrenim görüyorum. Eğitim açısından  şu zamana  bir eksiğini görmedim. Pandemi sürecinde uygulamalı eksiğimiz olmasına rağmen yüz yüze eğitimde bu eksikliğin kalkacağını düşünüyorum. Hocalarımın hepsi akademik olarak başarılı insanlar ve gerekli eğitimleri ve programları almış olduklarını düşünüyorum. Profesyonelce ders işleyişimiz oluyor. Çoğu dersten gayet memnum kalıyorum. Hocalarımın bizimle iletişimleri ve ilgilerini takdir ediyorum. Milyonlarca öğrencinin sıkıntı yaşadığı pandemi sürecinde gayet başarılı bir eğitim ortaya sunduklarını söyleyebilirim. En başından sonuna kadar derslerde bir aksaklık veya sorun görmedim. Otuzem ile giriş yaptığımız sistemde aynı şekilde verim alıyorum. Sistemde ara ara aksaklıklar olmasına rağmen hocalarımız bu durumu tolere ediyor. Ders kayıtları ve sistem içeriklerini güzel buluyorum. Tek sıkıntım ve merak ettiğim diğer dönemin nasıl geçeceğidir. Okul ortamı ve okul içini güzel buluyorum. Kütüphanesi ferah ve ders çalışabilir boyuttadır. Bu bizim için güzel bir olanak olup ders işleyişinin de güzel olmasını umut ediyorum. Özellikle uygulamalı derslerin iyi geçmesi bizim için çok büyük önem arz ediyor. Genel olarak Ostim Teknik Üniversitesi’nin eğitiminden memnumum. İleriki zamanlarda çok daha başarılı bir üniversite olacağından ve üst düzey eğitim sunacaklarından şüphem yok.

Ahmet KARAHÜSEYİN

Elektrik

Tercih döneminde birçok üniversite hakkında araştırma yaptım. Fakat aralarında en ilgimi çeken OSTİM Teknik Üniversitesi oldu. Sanayinin kalbinde ve birçok savunma sanayisi tarafından yorum almış bir okul. İlk olarak diğer üniversitelere oranla, online eğitimde dahi daha iyi şartlar olduğunu ve kaliteli bir eğitim verildiğini söyleyebilirim. Eğitim kadrosunu incelediğimde tamamı donanımlı hocalardan oluşuyordu. Birçok konuda öğrencilerine verdiği destek, çeşitli alanlarda yapılan girişim projeleri ve etkinlikler bu okulu seçmemde önemli rol oynadı. Birçok konuda bilgilendirici ve canlı bir şekilde seminerler düzenleniyor.  En ufak bir konuda dahi öğretmenlerimizle iletişime geçebiliyor ve kendilerine danışabiliyoruz. Okulumuzun düzenlediği bölümler arası girişimcilik projesi yarışmaları sayesinde öğrencilerin çalışma isteği ve heyecanı artıyor. Okul, öğrencilerinin staj dönemlerinde birçok iş yeri ile anlaşmalar yapıyor ve staj olanağı sunuyor. Bu nedenle okulda ve staj yerlerinde edindiğimiz tecrübeler ve bilgiler sayesinde iş hayatına daha öz güvenli ve hazır bir biçimde başlayabileceğimizi düşünüyorum.

Osman DEMİR

Elektrik