Elektronik Teknolojisi

Elektronik Teknolojisi; bilgisayar destekli devre tasarım ve üretiminden, radyo tv teknolojilerine, sivil/askeri haberleşme sistemlerinden uydu haberleşme sistemlerine kadar oldukça geniş bir çalışma sahasına sahiptir.

Elektronik Teknolojisi günlük hayatta ve sanayi üretiminde ihtiyaç duyulan birçok elektronik donanım, yazılım, cihaz, sistem ve kontrol devrelerinin tasarımı, üretimi ve bakım idamesi ile ilgilenen bir alandır.

Günümüzde sanayicilerimiz ingilizce bilen Elektronik Teknolojisi Teknikerlerine şiddetle ihtiyaç duymaktadır. İngilizce bilen Elektronik Teknolojisi Teknikerlerine yurt içi ve yurt dışında hem maddi açıdan hem de kariyerlerinde kendilerini geliştirme ve yükselme açısından birçok olanaklar sağlanmaktadır. Bu kapsamda OSTİM Teknik Üniversitesi Elektronik Teknolojisi Programı öğrencilerine isteklerine bağlı olarak İngilizce hazırlık imkânı sunmaktadır.

Programın öğretim dili Türkçedir. 

Dr. Öğretim Üyesi Belgin KOÇAK
Bölüm Başkanı

Akademik Kadro

Belgin KOÇAK

Doktor Öğretim Üyesi

Elektronik Teknolojisi

Burak YENİPINAR

Öğretim Görevlisi

Elektronik Teknolojisi

Dijitalleşen Çağımızın Kilit Noktası

İş ve Kariyer Alanları

Öğrenci Görüşleri

OSTİM Teknik Üniversitesi, bizlerin hem pratik/teorik hem de sosyal konularda kendimizi geliştirebilmemiz için imkân sunuyor. Ayrıca, verdiği uygulamalı eğitim sayesinde de iş hayatına girmemizi kolaylaştırıyor.

Okulda 1. sınıftan itibaren aldığımız iş yeri ve girişimcilik dersleri sayesinde, uygulama becerilerimizi geliştirme fırsatı sağlıyor. Öğrendiğimiz teorik eğitimi uygulamamız ayrıca iş hayatına girmemizi de kolaylaştırıyor.

OSTİM Teknik Üniversitesi’nde, birçok üniversitenin aksine hocalarımızla sürekli iletişim halindeyiz. Bu durum ders performanslarımıza da olumlu etki ediyor.

Kısaca, OSTİM Teknik Üniversitesi müfredatında teorik eğitim ile uygulamalı eğitimin iç içe olması sayesinde iş hayatına bir adım önde başlıyoruz.

Hüseyin Utku ZOR

Elektrik Teknolojisi

OSTİM Teknik Üniversitesi’ni tercih etmemin sebebi, çağdaş eğitim müfredatıyla birlikte yetkin bir akademik kadroya sahip olmasıdır.

Öğrencilik sürecimde OSTİM Teknik Üniversitesi’nde sektör ile ilgili düzenlenen birçok etkinlik sayesinde sektör hakkında tecrübe sahibi oldum.

Elektronik Teknolojisi Programında, teorik eğitimin yanı sıra uygulamalı eğitimin bulunması kariyer gelişimim açısından avantajlı oldu. Almış olduğum teorik ve pratik eğitimin, iş hayatında bir sıfır ileride olmamı sağladığını söyleyebilirim. Ayrıca bölümdeki hocalarımız, bizlere her konuda destek olarak bizleri geleceğe hazırladılar.

OSTİM Teknik Üniversitesi’nde okumak ayrıcalıktır.

Berktalay ERKMAN

Elektrik Teknolojisi

OSTİM Teknik Üniversitesi, henüz yeni kurulmuş bir üniversite olmasına rağmen, yenilikçi ve üniversite-sanayi iş birliği ile diğer teknik üniversitelerden farklı olması benim tercih nedenimdi.

OSTİM Teknik Üniversitesi’ne başladığım günden bugüne, İş Yeri Uygulaması ve İş Yeri Deneyimi dersleri kapsamında uygulamalı olarak aldığım eğitimler bana ciddi oranda mesleki tecrübe kazandırmıştır. Kazandığım mesleki tecrübenin yanı sıra uygulamalı eğitim sayesinde iş yaşantısına daha kolay uyum sağlamamı sağlayacak kazanımlar sağladığımı söyleyebilirim.

OSTİM Teknik Üniversitesi’nde aldığımız girişimcilik eğitimlerinin kendi fikirlerimizi hayata geçirme noktasında bizlere pozitif katıları olmuştur.

Tercih sürecinde, OSTİM Teknik Üniversitesi’nin modern yapısı ve değerli akademik kadrosu benim tercih sebebim olmuştur. Ülkemizde mesleki eğitime katkı sağlayan kıymetli üniversitelerden biri olduğuna gönülden inanıyorum.

Burak GÖLCÜK

Elektrik Teknolojisi

OSTİM Teknik Üniversitesi’ni, yeni kurulmuş olması, alanında tecrübeli öğretim üyelerine ve uygulamalı bir eğitim sistemine sahip olması, iş hayatına hazırlık süreçlerinde öğrencilerine destek vermesi sebebiyle tercih ettim. Tercih ettiğim bölüme başladığım zaman alanında uzman öğretim üyelerinin akıcı ders anlatımları sayesinde faydalı bir eğitim dönemi geçirdim. OSTİM Teknik Üniversitesi’nde düzenlenen birçok seminer ve etkinliğe katılma fırsatı yakaladım.

Uygulamalı Girişimcilik gibi ders kapsamında, başarılı projelere hayata geçirilmesi için organize edilen birçok faaliyete fırsatım oldu. Bunun, öğrencilerin başarılı projelerini hayata geçirebilmesi için çok olumlu bir etken olduğunu düşünüyorum.

OSTİM Teknik Üniversitesi öğretim üyeleri ile iyi bir iletişim sağladığımızı rahatlıkla söyleyebilirim. İş hayatına, İş Yeri Eğitimi, İş Yeri Uygulaması ve İş Yeri Deneyimi dersleri sayesinde tecrübeli ve daha avantajlı bir şekilde başlıyoruz. Sonuç olarak OSTİM Teknik Üniversitesi’nde okumaktan gayet memnun olduğumu rahatlıkla söyleyebilirim.

Ahmet Cihan YILDIRIM

Elektrik Teknolojisi