OSTİMTECH'de
Dünya Seni
Bekliyor !

Mühendislik Fakültesi

Herkesin bir üniversite tarifi vardır. Biz üniversiteyi, adından anlaşılacağı üzere, “Kâinatı (Universe) anlama ve öğrenme okulu” olarak tanımlıyoruz. Bu tanımlamamız bizleri, öğrencilerimizi alışılmışın dışında, “sahada öğrenme modeli” ile yetiştirmeye yönlendirmiştir.

Bu doğrultuda Üniversitemiz, alışılmışın dışında ama öğrencilerimizin gelişimine hizmet edecek, öğrencilerimizin öğrenme ve uygulama alanlarını oluşturacak, çalışan atölyeler arasında ve TEKNOPARK ile iç içe konumlandırılmıştır.

Öğrencilerimiz üniversitenin ilk gününden itibaren çalışma ve uygulama alanlarını tanıyacaklar, TEKNOPARK çalışanları ile aynı dinlenme ve sosyal alanları paylaşacaklardır. Bu sayede içlerinde saklı tuttukları “Ben de bunu yapabilirim” cevherini kolaylıkla açığa vurma imkânı bulacaklardır.

Donanımlı ve yenilikçi hocalarımız gerek derslerde gerekse uygulama alanlarında gençlerimize öğrenmeyi, gözlem yapmayı, hadiseleri akıllarıyla görmeyi, gördüklerini rapor etmeyi, raporları okuyup anlamayı ve anladıklarını uygulamayı öğreteceklerdir. Tasarlamayı ve tasarladıklarını üretmeyi öğreteceklerdir. Öğrenciler, “Bu iş görür” ile yetinmeyip en iyi şekilde yapmayı, yapılanları geliştirmeyi öğreneceklerdir. “Yapıcı mühendis” olacaklardır. Danışman hocalarımız öğrencilerimize, problemleri göstermek ile yetinmeyecekler problemleri nasıl çözeceklerini, Nasıl “problem çözücü” olunacağını, sorumluluk sahibi olmayı, işini sahiplenen ve işinin başında duran mühendis olmayı öğreteceklerdir.

Fakültemizin Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği ve Endüstri Mühendisliği Bölümlerine ek olarak bu sene eğitim öğretime başlayacak olan Havacılık ve Uzay Mühendisliği ve Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Bölümleri ile yurt içindeki ve yurt dışındaki tanınmış üniversitelerde iyi yetişmiş, çalışmalarıyla kendilerini kanıtlamış akademik kadroları ile çağın her türlü öğrenme ve öğretme tekniklerini ve OSTİM imkânlarının yanı sıra modern laboratuvar imkânlarını kullanarak bugünün ve geleceğin mühendislerini yetiştirmeyi amaç edinmiştir. Mezunlarımızın, herkesin gurur duyacağı, ülkemize ve insanlığa hizmete bilenmiş “süper mühendisler” olması asıl hedefimizdir.

Bu vesileyle, fakültemizin bu kutlu öğretim hizmetinde vazife alan tüm akademik ve idari kadrosuna, üniversitemizin hedeflerini benimseyip bizleri tercih edecek sevgili öğrencilerimize hayallerinin ve hayallerimizin gerçeğe dönüşmesi dileğiyle başarılar diler en kalbi duygularla sevgilerimi sunarım.

Prof. Dr. Demiral Akbar
Fakülte Dekanı

Bilgisayar Mühendisliği

BGP

Makine Mühendisliği (İngilizce)

MEC

Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce)

CENG

Malzeme Bilimi ve Mühendisliği (İngilizce)

MSNE

Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce)

EEE

Yazılım Mühendisliği

YZL

Endüstri Mühendisliği

END

Yazılım Mühendisliği (İngilizce)

SENG

Sanayi Dünyasının Üniversitesi

Etkinlikler