Endüstri Mühendisliği

Endüstri Mühendisliği Bölümünün amacı, alanında bulunduğu kurum ve kuruluşa artı değer katabilen, yöneticilik yapabilecek, karar  problemlerini analiz etme, sentezleme, modelleme ve çözümleme becerileri kazandırılmış, özgün araştırma yapabilen, evrensel boyutta bilgi üreten ve bunu sanayiye aktarabilen, bilgi ve tecrübesini toplum ve sanayi ile paylaşabilen, ülkemizin bilimsel ve teknolojik birikimine katkıda bulunabilecek, uygulamada da başarılı olacak ve OSTİM Teknik Üniversitesi’nin genel misyonunu ve vizyonunu benimsemiş ve özümsemiş endüstri mühendisi yetiştirmektir.

Program, öğrencilere, insanla bütünleşik kompleks sistemleri verimlilik, üretkenlik ve kalite gözeterek optimize edebilmeleri ve bu alanda  etkin bir şekilde çalışabilecekleri bilgi ve becerileri kazandırmaya yönelik olarak hazırlanmıştır. Programda, genel olarak mühendislik ve Endüstri Mühendisliği ile ilgili bilgilerin ilk yıldan itibaren teorinin yanı sıra işbaşında öğrenme esasına da dayandırılması ile öğrencilerin meslekleri ile erkenden tanışmaları sağlanmaktadır.

Akademik Kadro

Settar MUŞTU

Doktor Öğretim Üyesi

Endüstri Mühendisliği

İlhami KİZİROĞLU

Profesör Doktor

Endüstri Mühendisliği

Tahsin Erkan TÜRE

Profesör Doktor

Endüstri Mühendisliği

Yavuz CABBAR

Profesör Doktor

Endüstri Mühendisliği

Jehat ALZABUT

Profesör Doktor

Endüstri Mühendisliği

Mehmet PINARBAŞI

Doktor Öğretim Üyesi

Endüstri Mühendisliği

Şehla EMİNOĞLU

DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ

Endüstri Mühendisliği

Sema ÇİFTÇİ

Araştırma Görevlisi

Endüstri Mühendisliği

Endüstri mühendisi bir kaosu düzenler.

Öğrenci Görüşleri

Göknur YILDIZ

Ostim Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde okuyorum. Bölümümün ilk öğrencilerindenim.  Okuluma kayıt olduğum andan itibaren hocalarım ve danışmanlarım ile eğitim hayatımı dolu dolu yaşamaktayım. Bütün insanlığın etkisi altındaki pandemi süresince, okulum sağlam altyapısı ile sıkıntısız uzaktan eğitim vermiştir. Dersler dışında sosyal ve kültürel faaliyetlerimizi arttırmak için sıkça seminerler, toplantılar yapılmaktadır. Danışmanlarım kariyer hedeflerimi belirlemek adına benimle özel olarak görüşme sağlamaktadır. Akademik kadrosu ve ileriyi bugünden görüp, geleceğe yönelik hazırlanıp bana sunulan derslerim ile geleceğe hazırlanmaktan çok memnunum. Okulumun bana sunduğu staj eğitimi ile daha 1.sınıf olmama rağmen gerçek bir iş yerinde gelecekteki mesleğimin provasını yapmış oluyorum.

Göknur YILDIZ

Endüstri Mühendisliği Öğrencisi
Ceren TÜRKYILMAZ

2020 senesinde Ostim Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümümü kazandım ve eğitim hayatıma başladım. Bölümümün ilk öğrencilerinden olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Ostim Teknik Üniversitesi birçok konuda yol gösterici ve de yardımcı olmaktadır. Eğitim ve kariyer hayatım adına, oldukça fonksiyonel eğitimler vererek gelişmeme katkı sağlıyorlar. Akademik kadrosu dinamik ve de dolu dolu bir kadro olduğu için eksik kaldığım ve bilgiye ihtiyaç duyduğum her şeyi bütün hocalarımdan çekinmeden öğrenebiliyorum. Okulumun bünyesinde çalışan uzman danışmanlar ve akademisyenler olduğu kanaatindeyim, bizleri fırsatlara en doğru şekilde yönlendiriyorlar. Okulumuzdaki KARPİEM bana akademik gelişimim konusunda çok fazla şey katmakta ve nice öğrencimiz de bundan faydalanmaktalar. Henüz 1. sınıf olsam bile okulum şimdiden staj eğitimim konusunda bana destek olarak, oldukça fırsat yaratan ve üretken bir üniversitede eğitim almanın gururunu taşıyorum. Herkesi ciddi anlamda zor durumda bırakan pandemi döneminde gerek hocalarımız gerek öğrencilerimiz ve okul idaresi birlikte uyum içinde başarılı bir şekilde bu dönemi uzaktan eğitimle tamamlayabilmiş ve öğrencilerini de mağdur etmemiştir.

Ceren TÜRKYILMAZ

Endüstri Mühendisliği Öğrencisi
Burak BOZKURT

2020 yılında Endüstri Mühendisliği Bölümünü kazandım. Bu bölümün ilk öğrencilerinden biri olarak, Ostim Teknik Üniversitesi yeni kurulmasına karşılık iyi bir akademik kadroya sahiptir. Üniversite bünyesinde alanında uzman akademisyenler ve danışmanlar bulunmaktadır. Kariyer Planlama ve İş Başı Eğitim Merkezi (KARPİEM) bizlerle görüşme ayarlayıp kariyer planlaması ve bir çok konuda fikir alışverişi yapılmaktadır. 1. sınıf öğrencisi olmama rağmen, üniversite tarafından staj imkanı sağlanmaktadır. Bu imkani iyi değerlendirerek kendimi bir çok alanda geliştirme fırsatı buldum. Ayrıca üniversitemiz bir çok öğrenciyi derinden etkileyen pandemi döneminde planlı ve kontrollü bir şekilde ilerlemiştir.

Burak BOZKURT

Endüstri Mühendisliği Öğrencisi