Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Murat Yülek ve Hacettepe Teknopark Müdürü Veysel Tiryaki iş birliği protokolü imzaladı.

Üniversitemizde gerçekleştirilen törene, Hacettepe Teknopark Müdürü Veysel Tiryaki, OSTİM Teknik Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Orhan Aydın, OSTİM Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Yülek, OSTİM Yönetim Kurulu Üyesi Behzat Zeydan, OSTİM Teknik Üniversitesi Genel Sekreteri Zeki Şimşek, OSTİM Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Dr. Öğr. Üyesi  Hikmet Bal, OSTİM Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Bahar Erdal katıldı.

İmzalanan protokolle Hacettepe Teknopark ile OSTİM Teknik Üniversitesinin fiziki imkân, laboratuvar, enstitü, akademi, eğitim ve ARGE merkezleri dâhil öğretim elemanı, teknik personel ve tecrübeleri birleşti.

Bilimsel ve teknolojik ARGE çalışmaları ile ulusal ve uluslararası ortak proje ve iş birliklerinin yapılması amaçlanan protokolde, her iki kurum da ARGE çalışmalarına birbirine destek sağlayacak.

İmza töreninin ardından üniversite laboratuvarını ziyaret eden Hacettepe Teknopark Müdürü Veysel Tiryaki, yerli ve milli sermaya ile OSTİM OSB’de üretilen ATV Traktör ‘OSTİMTRAC’a binip üniversite kampüsünde tur attı ve aracı deneyimledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir